چند ویژگی یخچال فریزر خوب و با کیفیت

سئو کار
11 تیر 1402
بدون دیدگاه
3 دقیقه زمان مطالعه
فروش یخچال

ویژگی یخچال فریزر با کیفیت

یخچال فریزر خوب باید از جوانب زیادی بررسی شود. فاکتورهای زیادی لازم است تا یک یخچال فریزر را به بهترین گزینه برای خرید تبدیل بکند. در این بخش، ما برای شما برخی از نکات قابل‌توجه هنگام خرید یک یخچال فریزر خوب را توضیح می‌دهیم.

 

تنظیم دمای یخچال فریزر خوب

شاید فکر کنید که تنظیم دمای یخچال نکته‌ی خیلی مهمی نیست و تنها کافی است که یخچال را سرد و فریزر را در دمای انجماد نگه داشت. بااین‌حال، باید بدانید که یخچال فریزر خوب، می‌تواند با تنظیم درست دما، طول عمر مواد غذایی شما را بالا برده و از بوگرفتن مواد غذایی جلوگیری کند. خیلی از مواقع، مواد غذایی، به‌اصطلاح بوی یخچال می‌گیرند. این مسئله به دلیل عملکرد ضعیف یخچال در تنظیم دماست. یخچال فریزر باید قابلیت تنظیم دما، رطوبت و گردش هوا و فیلتراسیون را داشته باشد.

۱) دما

تنظیم دمای نامناسب، عمر یخچال را کاهش می‌دهد. چراکه یخچال برای رسیدن به دمای ایدئال باید بیشتر کار کند و عمر مفید آن پایین می‌آید. تنظیم دما در یخچال‌های قدیمی بدین صورت است که شما دکمه‌ای برای بالا یا پایین بردن دما در اختیار دارید. این دکمه‌ها معمولا پنج انتخاب به شما می‌دهند. عدد 1 گرم‌ترین حالت و عدد 5 سردترین حالت ممکن، برای تنظیم دمای یخچال است. در مقابل، یخچال‌فریزرهای جدید، با قراردادن ترموستات و درجه‌های گوناگون، قدرت مانور بیشتری به شما می‌دهند.
برخی از یخچال‌فریزرها گزینه‌ی super freeze یا super cold دارند. این دو گزینه بسیار کاربردی هستند. فرض کنید پس از خریدی طولانی به منزل آمده‌اید و مواد غذایی مانند کره یا بستنی شما در حال آب‌شدن هستند. با استفاده از این قابلیت‌ها می‌توانید به‌سرعت مواد غذایی خود را دوباره منجمد کنید.
این قابلیت یک ویژگی خوب دیگر نیز دارد. زمانی که شما درب یخچال را باز گذاشته‌اید تا آن را تمیز کنید یا مواد غذایی را درون آن قرار دهید؛ این قابلیت از افت دمای یخچال جلوگیری می‌کند.

 

۲) رطوبت

تمامی مواد غذایی برای تازه ماندن به رطوبت احتیاج دارند و برخی از این مواد غذایی بیشتر از سایر آن‌ها به رطوبت نیاز دارند. یخچال فریزر خوب، باید قابلیت کنترل رطوبت را داشته باشد. برخی از یخچال‌فریزرها، کشو یا محفظه‌ای مخصوص دارند که رطوبت آن‌ها بیشتر است. شما می‌توانید آن دسته از مواد غذایی را که به رطوبت بیشتری نیاز دارند؛ در این محفظه‌ها نگهداری کنید.
یخچال‌فریزرهای جدید سامسونگ و بوش نیز این مرحله را بیشتر پیش برده و اکنون محفظه‌ای با قابلیت کنترل دستی رطوبت و دما را داخل یخچال قرار داده‌اند. شما می‌توانید رطوبت و دمای این بخش‌ها را بسته به نیاز خود بالا برده یا پایین آورید.

 

۳) گردش هوا و فیلتراسیون

یخچال فریزر خوب، باید گردش هوا و فیلتراسیون خوبی داشته باشد. بهتر است تا هر یک ساعت یک‌بار، هوا به جریان افتاده و گازهای تولیدشده توسط سبزی‌ها فیلتر شوند. این قابلیت عمر مواد غذایی را بالا برده و از بو گرفتن آن‌ها جلوگیری می‌کند.

 

یخ‌ساز و آب‌سردکن یخچال فریزر خوب

یکی از مهم‌ترین بخش‌های یخچال فریزر، آب‌سردکن و یخ‌ساز آن‌ است. این بخش‌ها سیار هستند و اگر کیفیت خوبی نداشته باشند؛ سریعا شکسته یا خراب می‌شوند. بهتر است قبل از خرید یخچال فریزر، نظر کاربران را درباره‌ی یخ‌ساز و آب‌سردکن بررسی کنید. بررسی خنکی آب، گیرنکردن یخ در محفظه و کیفیت یخ‌های ساخته‌شده، از نکات مهمی است که باید به آن توجه کنید.
یخچال‌فریزرهای جدید سامسونگ، محفظه‌ی آب‌سردکن را داخل یخچال گذاشته‌اند. این محفظه کوچک است و جای کمی می‌گیرد؛ اما شما همیشه به آب خنک دسترسی دارید. این محفظه قابلیت پرشدن خودکار را نیز دارد. سنسورهای یخچال در صورت پایین آمدن سطح آب محفظه، آن را پر کرده و همیشه آب ‌سرد در اختیار شما قرار دارد.

 

طراحی داخلی یک یخچال فریزر خوب

شاید طراحی داخلی یخچال فریزر خیلی مهم به نظر نیاید. بااین‌حال، بهتر است بدانید که یک طراحی مناسب، هم جای بیشتری برای گذاشتن مواد غذایی به شما می‌دهد و هم پیداکردن مواد غذایی را برای شما راحت‌تر می‌کند. با زودتر پیداکردن مواد غذایی، درب یخچال را کمتر باز نگه داشته و در نتیجه، مصرف انرژی پایین می‌آید. طبقات برخی از یخچال‌فریزرها کاملا قابل حرکت هستند و به شما اجازه می‌دهند فضای داخلی یخچال فریزر خود را مدیریت کنید.

 

یخچال‌فریزرهای هوشمند

برخی از یخچال‌فریزرهای جدید، هوشمند هستند. این یخچال‌فریزرها پنلی دارند که به گوشی هوشمند شما متصل شده و به شما امکان کنترل دما، رطوبت و… را از راه دور می‌دهند. این ویژگی برای خرید یک یخچال فریزر خوب خیلی واجب و ضروری نیست؛ اما در صورت تمایل، می‌توانید این ویژگی را نیز در نظر بگیرید.

 

صدای یک یخچال فریزر خوب

یکی از مشکلات متداول مردم با یخچال‌فریزرشان، صدای زیادی است که این یخچال‌ها تولید می‌کنند. شاید از نظر شما این مشکل، مشکل بزرگی به نظر نیاید؛ اما یخچال فریزر معمولا نزدیک سالن پذیرایی است و صدای آن ممکن است مزاحم استراحت شما و خانواده شود. به همین دلیل، ضروری است که هنگام خرید یخچال فریزر از صدا نکردن آن مطمئن شوید.

 

نکات مهم در انتخاب یخچال فریزر خوب

اکنون که ویژگی‌های یخچال فریزر خوب را می‌دانیم؛ وقت آن است که یخچال فریزر مناسبی انتخاب کنیم. طبق راهنمای بخش قبلی، بسیاری از یخچال‌فریزرها در دسته‌ی یخچال ‌فریزرهای خوب قرار می‌گیرند. اما شما می‌توانید با درنظرگرفتن ویژگی‌های زیر، برخی از آن‌ها را از فهرست گزینه‌های خود خط بزنید.

 

۱) هزینه خرید یخچال فریزر خوب

یخچال‌فریزرها بسته به برند، مدل، گنجایش و امکاناتی که در اختیار شما قرار می‌دهند؛ قیمت متفاوتی دارند. برای انتخاب یخچال فریزر خوب، ابتدا باید بودجه‌ی خود را در نظر بگیرید. خرید یک یخچال فریزر گران‌قیمت به معنی بهتر بودن آن نیست. شما می‌توانید با درنظرگرفتن نیازهای خود، یخچال فریزری اقتصادی و عالی را برای خود انتخاب کنید.

 

۲) برند یخچال فریزر

امروزه برندهای زیادی برای یخچال فریزر در بازار وجود دارند. برخی از آن‌ها بسیار گران‌قیمت هستند. شما می‌توانید با پرداخت مبلغ کمتری، یک یخچال فریزر با همان کیفیت و امکانات را از برندی دیگر تهیه کنید. در نظر داشته باشید که همیشه برندهای معروف بهترین امکانات را در اختیار شما قرار نمی‌دهند. بااین‌‌حال، بهتر است به برندهای متفرقه که کسی آن‌ها را نمی‌شناسد نیز اعتماد نکنید. سعی کنید با بررسی نظر کاربران برندهای مختلف، برندی خوب با قیمت متعادل انتخاب کنید.

 

۳) برچسب مصرف انرژی

مصرف انرژی هر یخچال فریزر، با یک برچسب روی درب آن مشخص شده است. یخچال فریزر خوب مصرف انرژی ++A دارد. مصرف انرژی پایین، علاوه بر بالابردن عمر یخچال، از هدررفتن انرژی و مصرف بالای برق نیز جلوگیری می‌کند. اگر تا امروز از یخچال فریزر پرمصرف استفاده می‌کردید؛ با خرید یخچال فریزری کم‌مصرف، متوجه تفاوت مبلغ قبض برق خود می‌شوید.

 

۴) گنجایش یخچال فریزر

تنها بزرگ بودن یخچال فریزر به معنی خوب بودن آن نیست. باید تعداد نفرات خانواده و متراژ آشپزخانه‌ی خود را در نظر بگیرید. از طرفی دیگر، اگر خانواده‌ی پرجمعیتی دارید؛ با تهیه‌ی یک یخچال فریزر کوچک و پرکردن بیش از حد آن باعث افزایش مصرف یخچال و پایین آمدن عمر مفید آن می‌شوید.

 

۵) فروشگاه و گارانتی یخچال

بهتر است هنگام خرید یخچال فریزر، به فروشگاهی معتبر مراجعه کنید. مدت زمان گارانتی و خوشنامی شرکت ارائه دهنده خدمات و شرایط گارانتی و جبران خسارت در مدت گارانتی را حتما بررسی کنید.