ویژگی مهم برای انتخاب ماشین لباس شویی

سئو کار
13 خرداد 1402
بدون دیدگاه
3 دقیقه زمان مطالعه
ویژگی مهم برای انتخاب ماشین لباس شویی

ویژگی مهم برای انتخاب ماشین لباس شویی

صفحه نمایش دیجیتالی:

صفحه نمایش های بزرگ‌تر وضوح بیشتری دارند، خواندن را آسان‌تر می‌کنند و اطلاعات مفیدی درباره مدت‌زمان باقی‌مانده تا پایان شستشو و یا خطای به وجود آمده در حین کار ماشین می‌دهند.

شستشو با تأخیر:

یکی از رایج‌ترین ویژگی‌های ماشین لباسشویی داشتن تایمر متغیر است که به شما اجازه می‌دهد مدت‌زمان برنامه شستشو را کنترل کنید و همچنین زمان شستشو با تأخیر را تنظیم کنید. برای مواقعی که شما خارج از خانه هستید, همچنین به کمک این ویژگی می‌توانید هزینه‌های مصرف برق خود را کاهش دهید.

تشخیص بار ماشین لباس شویی:

به کمک این ویژگی فوق‌العاده، ماشین لباسشویی به‌صورت خودکار چرخه شستشوی مناسب را با توجه به مقدار لباس‌ها و میزان کثیفی آن‌ها انتخاب می‌کند. همچنین مقدار دقیق آب و مواد شوینده مورد نیاز را محاسبه می‌نماید. این ویژگی باعث صرفه جویی در آب و انرژی می شود.

قفل کودک (child lock):

قفل کودک به کودکان اجازه نمی‌دهد که به تنظیمات صفحه نمایش دست بزنند. به این ترتیب آن‌ها دیگر نمی‌توانند به طور اتفاقی برنامه شستشو را دچار وقفه کنند.

برنامه شستشو در ماشین های لباس شویی

برنامه شستشوی Cotton یکی از برنامه های شستشو در ماشین لباسشویی است که برای شستن لباس های نخی و کتان مورد استفاده قرار می گیرد؛ این برنامه برای لباس هایی از جنس نخ یا پنبه مانند تی شرت و حوله مناسب است تا لباس ها با نهایت کیفیت و بدون رسیدن آسیب به آن ها شسته شود، این برنامه شستشو در ماشین لباسشویی دمای آب، مقدار آب کشی و سرعت خشک کن را برای این جنس خاص از لباس ها تنظیم می کند. دمای متناسب با لباس ها 40 درجه سانتی گراد می باشد.

برنامه شستشوی (Wool) شستشوی لباس‌های پشمی در ماشین لباسشویی

از برنامه شستشوی Wool در ماشین لباسشویی می توانید برای شستن لباس هایی کاموایی یا پشمی استفاده کنید. اکثر خانم ها ترجیح می دهند این جنس از لباس ها را با دست بشویند تا به آن ها لطمه ای وارد نشود، اما شما با استفاده از این برنامه شستشو به راحتی می توانید لباس های کاموایی یا پشمی خود را با خیال راحت با ماشین لباسشویی بشویید، بدون آن که نگران شل یا بدفرم شدن لباس باشید.

در برنامه Wool ماشین لباسشویی از آب سرد و دور چرخش پایین استفاده می کند و کار شستشو را با بالاترین کیفیت و بدون هیچ‌گونه آسیب رسانی انجام خواهد داد. پیشنهاد می شود در این حالت بین 2 تا 3 کیلو لباس در ماشین لباسشویی قرار دهیم.

برنامه شستشوی (Sport Wash یا Sports Wear) شستشوی لباس‌ های ورزشی در ماشین لباسشویی

برنامه شستشو Sport Wash در انواع مدل های لباسشویی برای شستن لباس ورزشی مناسب است؛ در لباس هایی ورزشی معمولاً از الیاف مصنوعی برای ساخت آن ها استفاده می شود، این پارچه ها معمولاً عرق می کنند اما به شدت خیس نمی شوند و پس از استفاده بوی عرق می گیرند بنابراین باید زود به زود شسته شوند.

در این برنامه مخصوص، قبل از شستشو با افزودن آب، دمای لباس را قبل از چرخش کاهش دهد و سپس کار شستشو آغاز می شود؛ لباس شما در این برنامه شستشو تنها به میزان لازم شسته می شود و از شستشوی بیش از حد نیاز آن ها جلوگیری می کند.

کارکرد نیمه پر (Half Load):

با این قابلیت می‌توانید هنگامی که کار شست وشو به نیمه رسیده یا لباس کمتری داخل ماشین است، از آب و قدرت کمتری استفاده کنید. بسیاری از ماشین‌های امروزی این امکان را دارند که به صورت خودکار بار داخل ماشین را وزن کنند

برنامه شستشوی (Quick Super) شستشوی سریع 15 دقیقه ای در ماشین لباسشویی

از برنامه شستشوی Quick Super در ماشین لباسشویی در مواقعی که عجله دارید و می خواهید لباستان را سریع و در عرض 15 دقیقه بشویید، استفاده کنید. لازم به ذکر است که شما می توانید در مواقعی که لباستان زیاد کثیف نیست و شاید تنها آن ها را در مدت زمان های کوتاه پوشیده اید یا کمی بوی عرق گرفته اند و نمی خواهید آن ها را هر دفعه به مدت طولانی بشویید تا لباستان کهنه شود،

برنامه (Easy iron/anti-crease) اتوکشی آسان و ضد چروک در ماشین لباسشویی

شما می توانید با اضافه کردن برنامه Easy Iron به برنامه شستشوی خود در ماشین لباسشویی این مزیت را ایجاد می کند که لباس ها پس از شستشو نیاز کمتری به اتو کشی داشته باشند، در این زمان لباسشویی با تنظیم سرعت شستشو و دمای آب از چروک شدن لباس ها تا حد زیادی جلوگیری می کند و اتوکشی را برای شما آسان می سازد.

به عبارتی دیگر این برنامه برای شستن ملایم تر پارچه های پوشیدنی مانند پنبه، الیاف مصنوعی یا پارچه های مختلف است؛ پیشنهاد می شود از این برنامه برای شستشوی انواع لباس، بلوز، الیاف مختلف در رنگ های گوناگون که پس از شستن در لباسشویی، اتوکشی سخت تری خواهند داشت، استفاده نمایید.

برنامه شستشوی (Anti-allergy) شستشوی آلرژیک در ماشین لباسشویی

این برنامه شستشو دمای آب را در طول فرآیند شستشو ثابت حفظ می کند، به طوری که پارچه های شسته شده بسیار تمیز می شود و عامل های آلرژی زا مانند میکروب ها و یا گرد و غبار را برای افراد را به طور کامل و با حساسیت بیشتر از بین می برد. به وسیله استفاده از بخار یا درجه حرارت بسیار بالا، این برنامه آلرژی ها و باکتری ها از لباس های از بین می برد.

آبگیری مجدد (Extra Rinse)

این برنامه جهت حذف مواد شوینده بیشتر روی لباس ها طراحی شده, برطبق این گزینه لباس ها دوباره شستشه می شوند. این نوع شستشو برای خانواده هایی مفید است که یک عضو از آن ها دارای پوستی حساس یا آلرژی به مواد شوینده داشته باشد.

برنامه شستشوی اقتصادی (Economy mode) لباس ها در ماشین لباسشویی

این حالت به طور خودکار درجه حرارت شستشو را کاهش می دهد تا به کاهش مصرف انرژی و آب کمک کند.دور موتور متغیر (Variable Spin Speed): به شما این امکان را می‌دهد که برای محافظت کردن از لباس, بدون در نظر گرفتن برنامه، سرعت چرخش را تعیین کنید.