10 کاربرد جارو برقی برای منزل

سئو کار
13 تیر 1402
بدون دیدگاه
3 دقیقه زمان مطالعه
فروش جارو برقی

کاربرد های جارو برقی برای منزل 

آیا تا به حال به این فکر کرده‌اید که چه استفاده‌‌های دیگری می‌توان از جاروبرقی کرد؟ اگر همه‌ی کاربردهای وسایل منزل را بدانید و از آن‌ها استفاده کنید، بی شک زندگی راحت‌تری را تجربه خواهید کرد. این امکانات در اختیار نسل امروزی قرار گرفته‌اند و چه بهتر که از آن‌ها به‌درستی استفاده کنیم.کاربرد شناخته شده‌ی جاروبرقی کمک کردن به نظافت بهتر است، علاوه بر این مورد کاربردهای دیگری هم برای جاروبرقی در نظر گرفته شده است که آچارباز در این مقاله به بررسی آن‌ها می‌پردازد.

 

1- از بین بردن موها، حتی موهای ریز و خز حیوانات خانگی

یکی از کاربردهای فوق‌العاده‌ی جاروبرقی از بین بردن موهای ریز است. اگر به نگهداری حیوانات خانگی علاقه‌مند هستید و ترس این را دارید که موها و خزهای آن‌ها خانه‌تان را کثیف کند، پیشنهاد می‌کنیم به جاروبرقی‌تان سر بزنید و از کاربردهای بسیاری که دارد استفاده کنید. شما می‌توانید از ضمیمه‌هایی که مختص سر جاروبرقی هستند استفاده کنید و به تمیز کردن موهای اضافی‌ که سطح بدن حیوانات خانگی را پوشانده‌ است بپردازید.

 

۲- پیدا کردن اشیا گم شده!

گاهی اتفاق می‌افتد شی‌ء کوچکی مانند پیچ یا انگشتر را گم کنید و مدت زیادی را برای پیدا کردن آن صرف کنید. یا ممکن است آن ‌را جایی انداخته باشید که نمی‌توان به راحتی به آن دسترسی داشت؛ جایی مثل پشت میز یا زیر کابینت که دسترسی به آن‌ها مشکل است. در این هنگام جاروبرقی گزینه‌ی مناسبی برای بازیابی کردن آن‌ها است. شما می‌توانید جوراب زنانه‌ی نازکی را به سر لوله‌ی جاروبرقی بکشید و به سرعت وسیله‌ی گمشده یا دور از دسترس‌تان را پیدا کنید.

 

۳- براق کردن اثاثیه‌ی منزل

با کمک یک نوشابه‌ی سودا و جاروبرقی می‌توان تمامی وسایل خانه را درخشان و نو کرد:

سودا را در یک آب‌پاش بریزید و آن‌را آزادانه بر روی مبل‌، فرش و ملحفه‌ها بپاشید
به کمک اسفنج آن‌را روی سطح مورد نظر پخش کنید.
سودا به دلیل داشتن یک ساینده‌ی طبیعی می‌تواند لایه‌های کهنه‌‌ی موجود در سطوح را از بین ببرد.
عد از اینکه سودا را روی سطح مورد نظر پخش کردید، به مدت یک ساعت صبر کنید و بعد با جاروبرقی آن‌ها را جارو کنید.

 

4- تمیز کردن سطوح و کاهش دادن آلرژی

به احتمال زیاد تا به حال به این موضوع توجه نکرده‌اید، ولی بهتر است بدانید، گردگیری کردن وسایل خانه با استفاده از دستمال‌های گردگیری باعث گسترش دادن و پراکنده شدن آلودگی‌ها می‌شود. اگر قبل از گردگیری کردن سطوح، ابتدا با جاروبرقی آن‌ها را جارو بکشید و بعد دستمال‌کشی کنید آلودگی و آلرژی کمتری را به محیط برمی‌گردانید.

 

۵- از بین بردن حشرات خانگیِ مزاحم

طبق مطالعاتی که در دانشگاهی به نام «اوهایو» انجام شده است، مکش جاروبرقی به میزان 96 درصد باعث کاهش حشرات می‌شود. حشراتی مانند کنه و کک با تغذیه‌ی پوستِ ریخته شده‌ی انسان در سطوح رشد و در نهایت تولید مثل می‌کنند. به کمک جاروبرقی می‌توانید منبع تغذیه‌ی این حشرات را از بین ببرید و از گسترده شدن آن‌ها جلوگیری کنید.

 

۶- تمیز کردن وسایل آشپزخانه به کمک جاروبرقی

یکی دیگر از فواید جاروبرقی این است که شما می‌توانید به کمک آن وسایل آشپزخانه‌تان را تمیز کنید و در بهبود عملکرد آن‌ها تاثیرگذار باشید. مثلا شما به کمک جاروبرقی می‌توانید گرد و غبارهای کوئل و کندانسور یخچال را از بین ببرید؛ این کار عمر یخچال‌تان را طولانی‌تر می‌کند و باعث سردتر شدن و بهتر عمل کردن آن می‌شود. یا می‌توانید زیر و پشت لوازم برقی‌تان را جارو کنید تا تجمع حشرات از بین برود و احتمال هیچ‌گونه آتش‌سوزی‌ وجود نداشته باشد.

 

۷- خوشبو کردن منزل

اگر دوست دارید در یک محیط خوشبو زندگی کنید و رایحه‌ی عطرِ خوشبوی خودتان یا همسرتان را بیشتر احساس کنید، می‌توانید روی کمک جاروبرقی‌ منزل‌تان حساب کنید. به این صورت که می‌توانید قبل از جارو کشیدن، یک توپ پنبه‌ای آغشته به عطر را در کیسه‌ی جاروبرقی قرار دهید و شروع کنید به جارو کشیدن. در این حین عطر به صورت آرام در هوا آزاد و باعث طراوت و تازگی می‌شود.

 

۸- از بین بردن بوی بد بالش‌ها

برخی از انواع پارچه‌ها مانند پارچه‌های مخملی که در بالش‌ها یا تشک‌ها استفاده می‌شوند را به دلیل حساسیتی که دارند، نمی‌توان با ماشین لباسشویی شست و بوی بد آن‌ها را از بین برد. برای از بین بردن بوی بدِ این پارچه‌ها می‌توان از جوش شیرین و جاروبرقی استفاده کرد. پودر جوش شیرین را روی نقطه‌ای که می‌خواهید تمیز کنید بریزید و به مدت ۳۰ دقیقه منتظر بمانید. بعد از گذشتن این تایم با جاروبرقی آن‌ها را جارو کنید و از تمیزی‌‌شان لذت ببرید.

 

۹- ترمیم کردن فرش

بی شک همه‌‌ی افراد، فرو رفتن الیاف فرش‌ها به‌دلیل قرار گرفتن وسایل سنگین مثل مبلمان را حتی برای یک بار هم که شده، دیده‌اند. برای اینکه فرش‌های‌تان را به حالت اولیه خودشان بازگردانید یک راهکار ساده را به شما پیشنهاد می‌کنیم. کافی است مقداری یخ را روی فرش قرار دهید و منتظر بمانید تا ذوب شود. بعد از ذوب شدن، آن قسمت را با جاروبرقی جارو کنید تا الیاف‌های فرش با مکش جاروبرقی به حالت اولیه خود برگردند.

 

۱۰- تمیز کردن فیلتر ماشین لباسشویی

برای تمیز کردن فیلتر ماشین لباسشویی نیز می‌توان از جاروبرقی استفاده کرد. جاروبرقی این قابلیت را دارد که پرزهای موجود در ماشین لباسشویی را جمع‌آوری کند.